Hakkımızda

 

İlke Kimya,kimyevi hammadde dağıtımında öncü kuruluş olup müşteri ve tedarikçilerine, tüm dünyadaki stratejik pazarlara giriş sağlayan, geniş kapsamlı bir dağıtım ağı sağlar.

Ana üreticiler tarafından üretilen yüklü miktarlarda ürünü alıp, müşterilerimizin ihtiyacı olan ürün tedarikine çevirir. Kimyasallarla ilgili her türlü probleminizde size özel çözümler sunmakta hizmetlerimizin bir parçasıdır. Hızla gelişen özel ürünler pazarında da, yüksek kaliteli geniş ürün yelpazemiz ile yenilikleri sunarız. Aynı zamanda güvenlik ve de güvenilirlik adına da oldukça iyi bir itibarımız vardır.

 

Sürekli gelişen performans;

Tedarikçiniz İlke Kimya ise; sorumluluk sahibi, nitelikli ve de adanmış çalışanlarımız ile bir ortak gibi çalışıyorsunuz demektir. Malzemelerin hızla tedariki, uygulamalardaki uzman tavsiyeleri, stokta bulundurma ve de lojistik sistemi ile tüm hizmetlerimizin en yüksek kalitede sunulmasını garanti ederiz ki buda malzemelerin sadece A noktasından B noktasına taşınmasından çok daha fazlası demektir.

 

Tek bir kaynaktan temin;

Firmanızın kimyevi hammadde alanındaki tüm taleplerini karşılayabiliriz. Bu sizin iş akışlarınızı kolaylaştırmanızı ve depolama ve nakliye maliyetlerinizi düşürmenizi sağlar. Etkin lojistik hizmetleri, sürekli izlenebilir iş akışları, en yüksek kalitede çevre, insan ve de iş güvenliği standartlarına sahip dağıtım merkezleri ve daha bir çok benzersiz hizmet süreçleri İlke Kimya 'ın sorumluluğunun birer parçasıdır.

 

İlkelerimiz;

Bizler tüm kanunlara, düzenlemelere ve de denetimlere son derece katı bir şekilde uymakla yükümlüyüz.

Müşterilerimizle, üreticilerimizle ve de rakiplerimizle olan iş ilişkilerimizde, çalışanlarımıza ve de kamuya karşı dürüstlük ve de bütünlüğe sadık kalmaktayız.

 

Felsefemiz;

İlke Kimya, çevre ve çalışanlarının sağlık ve de iş güvenliği konusundaki sorumluluklarının bilincindedir. İlke Kimya müşteri ve de tedarikçileri ile olan tüm ilişkilerinin karşılıklı güven ve gizliliğe dayandığının farkındadır. Firmanın tüm iş akışları bu sorumluluğu taşımaktadır.

 

Kanunlara Riayet;

 

Tüm İlke Kimya çalışanları iş yaptıkları ülkelerin kanunlarına ve uluslararası operasyonlarında da uluslararası kanunlara uymak zorundadırlar.

 

Uluslararası Ticaret;

 

Tüm İlke Kimya, çalışanları iş yaptıkları ülke ve toplulukların değer ve geleneklerine saygılı olmak zorundadırlar.

 

Sağlık, İş Güvenliği ve Çevre;

 

Çevrenin, çalışanların sağlığının ve de iş güvenliğinin korunması uzun vadede doğal kaynakların korunması adına İlke Kimya için en üst seviyede önem taşımaktadır. Güvenli olmadığı sürece İlke Kimya hiç bir şey üstlenmeyecektir.

Uluslarası Kimya Ticaret Birlikleri Konseyi tarafından yürütülen "Üçlü Sorumluluk" programını destekleyerek, İlke Kimya, bu uluslararası girişimde tanımlanan temel prensiplere ve de sürdürülebilir gelişmeye olan bağlılığını beyan etmektedir.

 

İş ortakları ve Kamu Kurumları ile İlişkiler

 

İlke Kimya  özellikle iş ortakları ve de devlet kurumlar ile günlük irtibatlarında, bir iş ilişkisinin gereklilikleri ile şahsi ilgi alanları arasında çok açık ve net bir çizgi çizer. Tedarikçilerin ve de hizmetlerin tercihinde her zaman tarafsız ve de gerçekçi kriterlere dayanmaktadır.  İlke Kimya  firmanın vereceği ya da alacağı herhangi bir hediye ve bağışın hiç bir yükümlülükle ilişkili olmadığını beyan eder.

 

Dahili Kontroller;

 

İlke Kimya  kabul edilmiş iş akışlarını ihlal eden herhangi bir hareket ya da prosedürün açığa çıkartılmasını sağlayacak prosedürler kurmuştur. Başarılı bir şekilde iletilip, itaat edilmesi için, bu dahili kontroller düzenli aralıklarla gözden geçirilir ve değerlendirilir.

 

Risk Yönetimi;

 

İlke Kimya  şirketin risk değerlendirmesi ve risk yönetim politikaları dahil risk potansiyellerini kontrol etmek ve gözlemlemek için prosedürler kurmuştur. Bu prosedürler işteki değişiklikleri ve potansiyel riskleri zamanında tanımlamayı sağlayacak ölçümleri içerir.

 

Bilgilerin Kayıt ve Raporlamasının Doğruluğu;

 

İlke Kimya  tüm muhasebe ve finansal raporlamalarında güvenilirlik gösterir ve de tüm çalışanları yazılı kayıtların be halka açık beyanların doğruluğu konusunda sorumluluğu kabul ederler. İlke Kimya’nın finansal raporlamalardaki dahili kontrolleri genel kabul görmüş muhasebe kurallarının uygulanması ile uyumludur. Finansal işlemlerin devlet ve diğer kurumlarca da talep edilen koşullarda, uygun bir şekilde kayıt edilmesi ve bildirilmesini de sağlayarak, finansal güvenilirliği korurlar.

 

Rekabet ve Anti tröst Kanunları;

 

İlke Kimya  müşteri ve tedarikçileri ile tüm ilişkilerinde, adalet ve dürüstlüğü ilke edinmiştir. Rekabet üstünlüğü kurmak adına yasal olmayan prosedürleri kullanan hiç bir tedarikçi ve müşteri ile hiç bir iş yapılmayacaktır. Tüm çalışanlar, iş aktivitelerimizi ilgilendiren her türlü ulusal ve uluslararası rekabet   kuralları, kanunları ve akitlerine uygun hareket ederler. Tüm çalışanlar uygulamadaki rekabet kanununun gereklilikleri konusunda bilgilendirilmiş olup, kanunlara uyma konusunda gerekli desteği de alacaklardır.

 

Veri Gizliliği ve Bilgi Güvenliği;

 

İlke Kimya ’in veri gizliliği kanunu yönetmelikleri ve en üst seviyedeki bilgi güvenliği kuralları uygulanır. Üçüncü şahısların dokunulmazlık hakları (örneğin çalışanlar, müşteriler vs.) her zaman gözetilmelidir. Bilgi sistemlerine yetkisiz her türlü giriş ve herhangi bir verinin gerekçesiz bir şekilde üçüncü şahıslara aktarımı yasaklanmıştır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR